9 luty 2021

Policja prosi o pomoc...

fot. KPP Kępno
4 lutego br. Komenda Powiatowa Policji w Kępnie została powiadomiona, że w kompleksie leśny pomiędzy Małym Buczkiem a Szymonkowem (woj. opolskie) odnaleziono psa rasy labrador, który znajdował się w stanie skrajnego wycieńczenia, a ślady w miejscu jego odnalezienia wskazywały, iż zwierzę było maltretowane.
REKLAMA

Podjęte przez policjantów działania pozwoliły ustalić, iż pies najprawdopodobniej został skatowany w innym miejscu, a następnie przewieziony i porzucony w lesie, gdzie sprawca lub sprawcy zadali mu rany kłute nieustalonym na tę chwilę narzędziem.

Sprawą tą niezwłocznie zajęli się policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy z udziałem technika kryminalistyki i przy użyciu specjalistycznych środków do ujawniana śladów kryminalistycznych, w tym niewidocznych śladów krwi przeprowadzili czynności procesowe w miejscu odnalezienia zwierzęcia, a także miejscach, gdzie podejrzewano, iż mogło dojść do znęcania się nad nim. Przesłuchano szereg świadków, przeprowadzono przeszukania miejsc, gdzie zwierzę mogło przebywać przed wywiezieniem go do lasu, a także pojazdów, co do których istniały uzasadniono podejrzenia, że mogły służyć do przewiezienia zwierzęcia.

Pomimo zakrojonych na szeroką skalę działań, na chwilę obecną nie udało się ustalić sprawcy tego czynu. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Kępnie apeluje do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia by przekazały swoją wiedzę policjantom zajmującym się to sprawą. Zapewniamy, iż każda informacja zostanie szczegółowo zbadana. Ze swej strony zapewniamy pełną anonimowość. Prosimy o kontakt tel. pod nr 608 802 675 lub w formie elektronicznej na adres: dyzurny.kepno@po.policja.gov.pl

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kępnie