26 grudzień 2022

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na przeważającej powierzchni kraju opady deszczu i mżawka

zdjęcie: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na przeważającej powierzchni kraju opady deszczu i mżawka / fot. PAP
fot. PAP
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała w poniedziałek po południu, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na jazdę mogą wpływać opady deszczu i mżawka, które występują na przeważającej powierzchni kraju. Śnieg z deszczem występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 49 pojazdów do zimowego utrzymania.

GDDKiA zwróciła jednak uwagę na to, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność. Śnieg z deszczem występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Z kolei opady deszczu lub mżawka występują na terenie województw: śląskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Generalna dyrekcja podała również, że po południu i wieczorem zachmurzenie będzie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu. Na północnym wschodzie opady śniegu i śniegu z deszczem przechodzące w deszcz.

GDDKiA poinformowała też, że na Suwalszczyźnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 3 cm. Na północnym zachodzie możliwe burze. Na północnym wschodzie lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura maksymalna od 3 st.C na Suwalszczyźnie, około 9 st.C w centrum, do 14 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h; na wybrzeżu pod wieczór także dość silny i w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Karpat porywy do 75 km/h, w Sudetach do 120 km/h, możliwe zamiecie śnieżne.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kępno
3.2°C
wschód słońca: 05:36
zachód słońca: 19:56
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kępnie

kiedy
2024-05-10 18:30
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa -...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-17 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa -...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-08 18:00
miejsce
Kino Sokolnia, Kępno, ul. Sportowa 3
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-13 18:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa -...
wstęp biletowany